EB i Bærum inviterer alle andre interesserte til årets første møte i EUROPASEMINARET I BÆRUM mandag 30. januar kl 19 til kl 21 på Frivillighuset, det store møterommet i 2. etasje, Elias Smiths vei 1, Løkketangen, Sandvika. Tema: Europautredningen, ved Janne Haaland Matlary.
Kveldens foredragsholder er en av våre aller største kjennere av europeisk politikk, professor Janne Haaland Matlary. Hennes tema er: Norge, EU og Europa i årene som kommer.
Haaland Matlary vil selvsagt i dette foredraget forholde seg til den nylig publiserte Europautredningen på 900 sider som det regjeringsoppnevnte Europautvalget presenterte tirsdag 17. januar og som seinere har vært flittig omtalt og diskutert i våre medier. Men kveldens foredragsholder vil også ha noen tanker om de mange utfordringer som venter både EU og Norges forhold til EU i årene som kommer.
Dette møtet i Europaseminaret følger umiddelbart etter årsmøtet i Europabevegelsen i Bærum som finner sted i samme lokale samme kveld fra kl 18 til kl 19.
Det blir i pausen mellom de to møtene servert kaffe/te og kringle.
Vi oppfordrer til å sette av kvelden for dette møtet, ta med familie, venner og kjente og kom på et spennende møte om Norge og Europa.
Frivillighuset er lett å finne. Kommer du med buss eller tog, går det ut av terminalen på høyre side og litt til høyre, knappe 100 m framme, ser du det gamle, vakre hvite huset med Røde Kors flagg. Det er Frivillighuset på Løkketangen. Kommer du med egen bil, er det parkeringsplass på baksiden, MEN HUSK å hente gratis parkeringslapp i resepsjonen. I motsatt fall er du nærmest garantert parkeringsbot.
De neste møter i EUROPASEMINARET I BÆRUM dette halvåret blir:
Mandag 20. februar
Mandag 26. mars
Mandag 23. april
Mandag 21. mai
Alle møtene avholdes på samme sted, nemlig Frivillighuset på Løkketangen i Sandvika og til samme tid kl 19 til kl 21.
Velkommen
Halle Jørn Hanssen,
styreleder